KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12522062
nr 1252 2062
Pelle Swedlund
(1865-1947), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, Sjölandskap med segelbåt samt à tergo Landskap i solnedgång. Olja på pannå, 21,5x17. Proveniens konstnärens familj
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 29 april 2019
kl 18:21:04
24/4 17:56:48
29/4 17:07:37
- Klassiska
29 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pelle Swedlund
Läs mer om Pelle Swedlund